0 زبان
کارفرما و حق بیمه کارگر
کارفرما و حق بیمه کارگر

نسبت حق بیمه در تمام مشاغل مانند کارگران ساختمانی، کارگران صنایع تولیدی، تامین اجتماعی و... به صورت یکسان می‌باشد. در تمام این مشاغل سهم کارفرما ۲۳ درصد و کارگر ۷ درصد می‌باشد. البته باید توجه داشته باشید، در صورتیکه بیمه بیکاری به شما تعلق نمی‌گیرد، ۳ درصد حق بیمه بیکاری نباید از حقوق شما کسر شود.

حق بیمه مشاغل آزاد و حرفه‌های مختلف مانند مددجویان تامین اجتماعی، افراد تحت پوشش کمیته امداد، مداحان، هنرمندان، قالی‌بافان، زنان سرپرست خانوار و دیگر انواع بیمه‌های خویش فرما نیز به تناسب افزایش
 حقوق اعلامی از سوی دولت، تعیین می‌گردد
مزایای پرداخت حق بیمه کارگر و داشتن بیمه تامین اجتماعی :
همانطوری که بیان کردیم بسیاری از کارگران و کارمندان در مورد مزایای بیمه پرسش های بسیاری دارند و به همین دلیل در ادامه برخی از مزایای حق بیمه کارگر را بیان می کنیم.
یکی از مهمترین مزایای حق بیمه، بیماری های درمانی، بیماری و حوادث می باشد. شما با داشتن این بیمه می توانید هر زمانی که بیمار شدید غرامت نقدی بیماری خود را از بیمه دریافت کنید. البته بیمه تمامی هزینه های بیماری را پرداخت نمی کند ولی پرداخت آن تا اندازه ای می باشد که اگر بیمه نداشته باشید بدون شک بیشتر می شود. به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال بیمه های درمانی هستند.یکی دیگر از مزایای حق بیمه کارگر دریافت کمک هزینه بارداری می باشد. بسیاری از خانم هایی که باردار هستند در هنگام زایمان و پیش از زایمان می توانند از خدمات بیمه استفاده کنند.برخی از بیمه های کارگری کک هزینه های ازدواج دارند که کارگران می توانند هزینه آن را تا حدودی دریافت کنند.با داشتن حق بیمه کارگر می توانید تا حدودی هزینه هایی را که مربوط به عینک طبی، ویلچر، سمع، پروتز و … می باشد را دریافت کنید. البته باید دقت داشته باشید که هزینه هایی که بیمه پرداخت می کند فقط برای اقدامات درمانی و بیماری می باشد.یکی دیگر از مهمترین مزایای داشتن بیمه این است که اگر شما بازنشسته شوید مستمری خود را از آن شرکت و یا سازمانی که کار می کرده اید دریافت می کنید. همچنین در صورتی که از کار افتاده شوید هم می توانید مستمری ماهانه خود را دریافت نمایید.بیمه کاری و دریافت آن هم یکی از دیگر از مزایای حق بیمه کارگر می باشد که این بیمه هزینه های درمانی را که هنگام فعالیت های کاری داشته اید پرداخت می کند.
حق بیمه کارگر از چه بخشی از حقوق کسر نمی شود ؟
پرداختی هایی مانند حقوق، کارمزد، مزد و یا هرگونه مزایایی که به صورت نقدی و غیر نقدی باشد در مقابل کاری که می کند به کارگری که بیمه شده است پرداخت می شود و آنها را به عنوان حق بیمه کارگر به رسمیت می شناسند. ولی برخی از هزینه های را بیمه قبول نمی کند، این هزینه ها عبارتند از :
پاداش نهضت سواد آموزیعیدی، عیدی دادن وظیفه کارفرما می باشد و بیمه به هیچ عنوان وظیفه ای در برابر پرداخت آن ندارد.حق همسر را باید کارگر پرداخت کند و بیمه هزینه آن را قبول نمی کند.حق شیربازخرید ایام مرخصی، کارگری اگر خود دوران مرخص خود را بازخرید کند کارفرما باید مبلغ آن را پرداخت کند و بیمه مسئولیتی ندارد.هزینه سفر و ماموریت های کاری به عهده کارفرما می باشد، در صورتی که کارگر در طول سفر بیمار شود می تواند از حق بیمه کارگر خود استفاده کند.سنوات پایان کار و خسارت اخراج به عهده کارفرما می باشد.حق تضمین.
میزان حق بیمه: ۳۰ درصد (پایه حقوق + بن کارگری + حق مسکن)
سهم طرفین: کارفرما: ۲۳ درصد – کارگر: ۷ درصد 
حق بیمه سهم کارفرما
از مجموع ۳۰ درصد حق بیمه، ۲۳ درصد سهم کارفرما تعیین شده است. بر این مبنا، حق بیمه سهم کارفرما در شش ماهه اول ۸۷۲۶۲۲۷ ریال و در شش ماهه دوم ۸۵۲۲۶۳۹ ریال است.
حق بیمه سهم کارگر
مبلغ ۷ درصد باقیمانده سهم بیمه، از حقوق کارگر کسر و با حق بیمه سهم کارفرما، در مجموع به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز می‌شود. بر مبنای حداقل حقوق، حق بیمه سهم کارگر در شش ماهه اول ۲۶۵۵۸۰۸ و در شش ماهه دوم ۲۵۹۳۸۴۶ ریال است.
جرائم دیرکرد ارائه لیست و پرداختجریمه دیرکرد ارائه لیست بیمه
ضروری است لیست بیمه هر ماه، حداکثر تا آخرین روز ماه بعد تنظیم و پرداخت شود. در صورتی ارائه لیست بعد از این موعد صورت گیرد، مشمول ۱۰ درصد جریمه دیرکرد خواهد شد.
به عنوان مثال، کارکرد فروردین ماه ۱۴۰۰ (۱۴۰۰/۰۱/۰۱ لغایت ۱۴۰۰/۰۱/۳۱) از روز ۱ اردیبهشت لغایت ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ قابل ثبت است. در صورتی که ثبت این لیست، پس از این تاریخ صورت پذیرد، مشمول جریمه خواهد شد.
جریمه دیرکرد پرداخت لیست بیمه
در صورتی که لیست بیمه در موعد مقرر پرداخت نشود، مشمول ۲ درصد جریمه دیرکرد پرداخت خواهد شد.
شش ماه اول سال:
حق بیمه عبارت است از : ضرب دستمزد روزانه * تعداد روزها * درصد بیمه
از این رو، حق بیمه در شش ماه اول با توجه به ماه‌های ۳۱ روزه متفاوت از شش ماه دوم سال است.
شش ماه دوم سال:
حق بیمه در ۵ ماه نخست شش ماهه دوم سال ۳۰ روزه و در اسفند ماه ۲۹ روزه محاسبه می‌شود.
حق بیمه سال ۱۴۰۰ بر اساس حداقل دستمزد و حداقل پرداختیبرای ماه ۳۱ روزه
مبلغ کل حق بیمه:  ۱۱,۳۸۲,۰۳۵
سهم کارفرما: ۸,۷۲۶,۲۲۶
سهم کارگر: ۲,۶۵۵,۸۰۸
برای ماه ۳۰ روزه:
مبلغ کل بیمه: ۱۱,۱۱۶,۴۸۵
سهم کارفرما: ۸,۵۲۲,۶۳۹
سهم کارگر: ۲,۵۹۳,۸۴۷
تمامی مبالغ به ریال است.
اگر حقوق به هر دلیلی کمتر از حداقل حقوق باشد باید از همان دستورالعمل ۲۳ درصد و ۷ درصد حساب گردد. بعضی مشاغل مانند منشی پزشکان را نمی توان به صورت کمتر از حداقل دستمزد بیمه پرداخت کرد.
 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

اطلاعات تماس

آدرس : اصفهان، خيابان طيب، جنب پمپ بنزين، مجتمع مهتاب? ، طبقه دوم واحد??
تلفن : 03132200675, 03132200686, 03132200503
ايميل : info@akrambeheshti.ir
موبايل : 09139139163

درباره ما

موسسه حقوقي و وکالت اکرم بهشتي
موسسه حقوقي و وکالت اکرم بهشتي
موسسه حقوقي
وکالت
اکرم بهشتي
وکیل
دفتر وکالت
وکیل دعاوی
وکیل خانواده
وکیل تجاری
وکیل ملکی
وکیل کیفری
وکیل پایه یک دادگستری
چک
سفته
مهریه
نفقه
حضانت
خلع ید
کلاهبرداری
خیانت در امانت
مشاوره

خبرنامه

ارسال