0 زبان

محاسبه ساعات کاری:قوانین محاسبه اضافه کاری، مشاغل سخت و شب کاری( قسمت دوم)

محاسبه ساعات کاری:قوانین محاسبه اضافه کاری، مشاغل سخت و شب کاری( قسمت دوم)
محاسبه ساعات کاری:قوانین محاسبه اضافه کاری، مشاغل سخت...

محاسبه ساعات کاری :قوانین محاسبه اضافه کاری ، مشاغل سخت وشب کاری(قسمت دوم)

طبق قوانین کار و رفاه امور اجتماعی، کارمند‌ها و کارگرها باید طبق قرارداد ساعت‌های مشخصی را برای کارفرما کار کنند. محاسبه ساعات کاری بر عهده امور مالی سازمان یا شرکت کارفرما است. افراد در برابر میزان ساعتی که کار می‌کنند، حقوق دریافت خواهند کرد و در برخی از روزها ممکن است که از ساعات کاری، بیشتر فعالیت کرده و مشمول اضافه کاری شوند.

برای محاسبه دقیق میزان حقوق کارمند‌ها باید طبق قوانین وزارت کار محاسبات را انجام داد. در ادامه این متن درباره چگونگی محاسبه اضافه کاری و قوانین ساعت کار توضیحاتی خواهیم داد. با ما همراه باشید.

آیا ساعات کار بر حقوق و دستمزد کارگران تاثیر دارد؟

هر کارگر و کارمند با توجه به تعداد ساعات کارکرد خود، حقوق و مزایا دریافت خواهد کرد. حداقل میزان دریافتی برای هر کارگر در اول سال و توسط شورای عالی کار و امور اجتماعی مشخص می‌شود. بعد از آن به تصویب هیئت دولت می‌رسد و کارفرماها موظف به انجام آن هستند.

محاسبه ساعات کاری، اضافه کار، مزایا، پاداش و عیدی بر عهده کارفرما است و باید به صورت دقیق انجام شود و به کارگر پرداخت شود.

محاسبه ساعات کاری شغل‌های سخت

برخی از کارها در قانون کار جزو مشاغل سخت محسوب می‌شوند که در ماده ۵۲ قانون به آن رسیدگی شده‌است. قانون کار برای مشاغل عادی ۴۴ ساعت در هفته کارکرد و برای مشاغل سخت، ۳۶ ساعت کارکرد در نظر گرفته‌است. در حقیقت ساعت کاری برای هر روز در مشاغل سخت، ۶ ساعت در روز است.

نکته بسیار مهم در مشاغل سخت، طبق قانون و ماده ۶۱ در شغل‌هایی با سختی کار، نباید اضافه کاری انجام شود. همچنین بر اساس قانون مرخصی وزارت کار، میزان مرخصی برای افرادی که در مشاغل سخت کار می‌کنند، ۵ هفته بوده که در دو نوبت و در پایان هر ۶ ماه سال انجام می‌شود.

حداکثر ساعات اضافه کاری

در محاسبه ساعات کاری و اضافه کاری طبق تبصره ماده ۵۹ قانون کار، سقفی برای ساعات کار اضافی وجود ندارد، فقط توجه داشته باشید که کار بیش از چهل ساعت، باید با عنایت به استثنائات ماده گفته شده، بررسی شود.

آیا صرف غذا و استراحت جزو ساعات کارکرد کارگر است؟

با توجه به ماده ۵۱ قانون کار، ساعات کار در حقیقت مدت زمانی است که کارگر نیرو و زمان خودش را در اختیار کارفرما قرار می‌دهد. بنابراین به طور قانونی، اوقات صرف غذا و استراحت جزو ساعات کار محسوب نمی‌شود. بدیهی است که اگر در کارگاهی زمان استراحت و ناهار جزو ساعات کار ‌باشد، عرف و رویه مذکور کماکان معتبر خواهد بود. همچنین ساعتی که کارمند یا کارگر در رفت و آمد است، جزو ساعات کاری او حساب نمی شود.

نکته: برای ماه مبارک رمضان کارفرما موظف است مدتی از اوقات کار را برای نماز و صرف افطار یا سحری در نظر بگیرد.

یکی از حقوقی که کارفرمایان در مقابل کارگران باید رعایت کنند، بیمه است. هر کارفرما موظف است کارگر خود را بیمه کند. برای اطلاعات بیشتر در این باره می‌توانید مقاله بیمه کارگری را مطالعه نمایید.

وضعیت کارگرانی ۲۴ ساعت کار و ۲۴ ساعت استراحت

سوالی که در محاسبه ساعات کاری به وجود می‌آید این است که وضعیت کارگرانی که ۲۴ ساعت مشغول به کار و ۲۴ ساعت متوالی استراحت می‌کنند از نظر قانون کار چگونه محاسبه می‌شود؟

کارگرانی که طبق توافق انجام شده، ۲۴ ساعت کار و ۲۴ ساعت استراحت دارند، نحوه انجام کار آن‌ها مطابق ماده ۵۳ قانون کار است و با توجه به ماده ۵۸ قانون برای هر ساعت کار در شب ۳۵ درصد اضافه بر مزد در ساعات عادی محاسبه خواهد شد.

همچنین مازاد بر انجام ۴۴ ساعت کار در هفته این افراد، اضافه کار محسوب شده و با رعایت ماده ۵۹ قانون کار محاسبه و پرداخت می‌شود.

در مورد روزهای تعطیل که در قانون کار و ماده ۶۲ به آن اشاره شده است، هر فردی در یک هفته، یک روز تعطیل دارد و برای افرادی که به صورت ۲۴ کار و ۲۴ استراحت مشغول به فعالیت هستند هم این قانون برقرار است.

تاخیر  ساعت در ورود و تعجیل در خروج کارگر

در مواردی که کارگر برای ورود تاخیر داشته یا در زمان خروج تعجیل کرده باشد، آیا می‌توان از کسر ساعات اضافه کاری استفاده کرد؟ دقت داشته باشید که اضافه کاری ۴۰ درصد از مزد روزانه عادی است و برای کسر کار نمی‌توان با آن تهاتر کرد و هر کدام باید به صورت جداگانه محاسبه شوند.

تاثیر کمک هزینه مسکن، خواربار و بن کارگری

حقوق ماهانه ترکیبی از حقوق پایه، هزینه‌های مسکن، خواربار، حق اولاد و بن کارگری است که جزو مزایای ثابت برای پرداخت هر ماه محسوب می‌شود. با توجه به قانون کار و محاسبه ساعات کاری در ماده ۳۶، محاسبه نرخ اضافه کاری جزو مزد منظور نمی‌شود.

اهمیت اطلاع از ساعات کاری

به طور کلی هر کارگری باید بداند که در برابر کارفرما چه وظایفی دارد و در برابر آن شامل چه حق و حقوقی می‌شود. در این مطلب سعی کردیم که درباره چگونگی فعالیت کارگر‌ها و کارمند‌ها توضیحاتی دهیم تا با نحوه میزان کارکرد و محاسبه ساعات کاری خود آشنا شوند. اگر در این مطلب پاسخ سوالات خود را دریافت نکرده‌اید، در انتهای این متن و در قالب کامنت می‌توانید سوالات خود را با کارشناس‌های بیمه دات کام در میان بگذارید تا در کوتاه‌ترین زمان پاسخ شما داده شود.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

اطلاعات تماس

آدرس : اصفهان، خيابان طيب، جنب پمپ بنزين، مجتمع مهتاب? ، طبقه دوم واحد??
تلفن : 03132200675, 03132200686, 03132200503
ايميل : info@akrambeheshti.ir
موبايل : 09139139163

درباره ما

موسسه حقوقي و وکالت اکرم بهشتي
موسسه حقوقي و وکالت اکرم بهشتي
موسسه حقوقي
وکالت
اکرم بهشتي
وکیل
دفتر وکالت
وکیل دعاوی
وکیل خانواده
وکیل تجاری
وکیل ملکی
وکیل کیفری
وکیل پایه یک دادگستری
چک
سفته
مهریه
نفقه
حضانت
خلع ید
کلاهبرداری
خیانت در امانت
مشاوره

خبرنامه

ارسال